A cross-platform mobile development for accelerating software development lifecycle

V.A. Antonyuk, M.G. Sydorova

Анотація


Однією з найважливіших частин кожної програми є вибір мови та фреймворку, на якому вона буде розроблятись. Але досить складно визначити, яким має бути хороший фреймворк для розробки програмного забезпечення, адже на це питання немає єдиної правильної відповіді. В цілому, він повинен робити програмні продукти дешевшими у розробці та обслуговуванні, бути гнучким при виявленні помилок, розширюваним та придатним для довгострокового використання, адаптивним до вимог та змін; при додаванні функцій продуктивність не повинна знижуватися. Хороший фреймворк допомагає підтримувати якість програмного забезпечення протягом усього терміну його служби. Однак навіть найкращі проєкти зазвичай зазнають труднощів при виборі правильного фрейморку на початковому етапі. Завжди важливо думати про довгострокову перспективу, створюючи програмне забезпечення, щоб зробити його функціональним одразу і в той же час дозволити підтримку розвитку та будь-яких змін. Це може заощадити час розробників, обслуговуючи мінливі вимоги клієнтів. Вибір правильного фреймворку має вирішальне значення, тому що після створення продукту його вже досить складно і дорого змінити. У цій статті розглядається крос-платформний фреймворк .NET MAUI. Проаналізовано його переваги порівняно з іншими фреймворками. Ця інформація може допомогти при виборі фреймворку при розробці власного продукту. Також детально розглянуто його застосування на прикладі розробки авторського кросплатформового додатка “Draw & GO”.


Ключові слова


.NET MAUI; Draw & GO; мобільний додаток; крос-платформна розрозбка

Повний текст:

PDF (English)

Посилання


.NET MAUI documentation. URL: https://learn.microsoft.com/en-us/dotnet/maui/?view=net-maui-7.0/ (дата звернення: 16.11.2022)

NativeScript documentation. URL: https://docs.nativescript.org/ (дата звернення: 16.11.2022)

React Native documentation. URL: https://reactnative.dev/docs/getting-started/ (дата звернення: 16.11.2022)

Flutter documentation. URL: https://docs.flutter.dev/ (дата звернення: 16.11.2022)

Ionic documentation. URL: https://ionicframework.com/docs/ (дата звернення: 16.11.2022)

Goldman M. .NET MAUI in Action. Manning Publications. 2022. 350 p.

Stonis M. Enterprise Application Patterns using .NET MAUI. 2022. 101 p. URL: https://aka.ms/maui-ebook/ (дата звернення: 16.11.2022)

Yassine A., Berrada M., Tahiri A., Chenouni D. A cross-platform mobile application for learning programming basics. International Journal of Interactive Mobile Technologies. Vol 12(7). 2018. P.139-151. DOI: doi.org/10.3991/ijim.v12i7.9442

Ortinau D. Introducing .NET MAUI – One Codebase, Many Platforms. 2022. URL: https://devblogs.microsoft.com/dotnet/introducing-dotnet-maui-one-codebase-many-platforms (дата звернення: 12.10.2022)

Draw & GO URL: https://drawgo.azurewebsites.net (дата звернення: 16.11.2022)


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Контактна інформація:

Байбуз Олег Григорович - відповідальний редактор 

Тел: (056) 766-49-52

Mail: olegbaybuz68@gmail.com

Україна, 49010, м. Дніпро, пр. Гагаріна, 72

--------------------------------------------------------------------

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара

National Library of Ukraine Vernadsky

Google Scholar

Open Academic Journals Index

Bielefeld Academic Search Engine

Open Archives

  Лицензия Creative Commons
Это произведение доступно по лицензии Creative Commons «Attribution» («Атрибуция») 4.0 Всемирная.


Open Science in Ukraine - website development